پیام مدیرکل ارشاد به‌مناسبت جشنواره منطقه‌ای خلیج فارس؛

سینمای جوان، محل زیبا‌گفتن و گزیده‌گفتن است

تاریخ انتشار: جمعه 24 فوریه 2017 | 18:04 ب.ظ
سینمای جوان، محل زیبا‌گفتن و گزیده‌گفتن است حمیده ماحوزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در پیامی به‌‌مناسبت پنجاه‌و‌ششمین جشنواره منطقه‌ای خلیج فارس، جشنواره را محصول اندیشه­‌ی جامعه و رویداد فرهنگی دوستی بزرگ دوستداران هنر دانسته و معتقد است که این جشنواره مودت، کرامت انسانی و بالندگی ایران را با خود بهمراه دارد. ماحوزی در این پیام گفته است: «هنر بدون تردید از […]

حمیده ماحوزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در پیامی به‌‌مناسبت پنجاه‌و‌ششمین جشنواره منطقه‌ای خلیج فارس، جشنواره را محصول اندیشه­‌ی جامعه و رویداد فرهنگی دوستی بزرگ دوستداران هنر دانسته و معتقد است که این جشنواره مودت، کرامت انسانی و بالندگی ایران را با خود بهمراه دارد.

ماحوزی در این پیام گفته است:

«هنر بدون تردید از زیباترین و تاثیر انگیزترین اتفاقات جهان ماست که به مدد ذوق سرشار و سلیقه و قریحه­ای الهی و تلاش عاشقانه هنرمند شکل می­‌گیرد، قوام می­‌یابد و ببار می­‌نشیند و تاثیر می­‌نهد. هنرمند متعهد ما می­‌کوشد تا از دریچه­ ویزور آنچه پیرامون محیط خود یا دیده و می­‌بیند را به کمک اندیشه­‌ی هنری­‌اش به شکل زیبا به مخاطبانش هدیه دهد، زیرا که او دوستدار زیبایی است. از این رو هنرمندان سینمای جوان ما همواره در طول این سالها آثار ارزشمندی را به ظهور رسانده و می رسانند که بدون اغراق می توان گفت هر کدام آنها می تواند زمینه­‌ساز آثاری شوند تا در سطحی گسترده تر ارائه شود و سینمای جوان، محل زیبا گفتن، گزیده گفتن است. محل قابل تقدیر جوانانی جوان­اندیش قابل تقدیر که این حوزه را به کشف و پیدایش استعداد تبدیل می­‌نمایند و توانسته­‌اند جوانانی صاحب ذوق و استعداد را به سینمای کشور معرفی نماید. هنرجوی سینما و عکس در سینمای جوان خود را می­‌آزماید تلاشی می­‌ورزد از کمبودها و فاکتورهایی از این دست عبور می­‌کنند و از آنچه پلکانی می‌­سازد برای ورود به عرصه­‌ای مهم­تر و چه بسا بوده و هستند عزیزانی که امروز بعنوان بزرگان این حوزه می­‌شناسیم آزمون و خطاهای خود را در سینمای جوان گذرانده­‌اند و در رویدادهای این چنین تصورات خود را به زیبایی تصویر کرده­­‌اند، لذا بخوبی روشن است که تاثیر و نقش جشنوراه­‌ها در بالندگی و رشد و توانمندی آثار مفید و موثر است. اینجانب به نوبه خود ضمن سپاس از تلاش دست‌­اندرکاران  وهنرمندان سینمای جوان استان بوشهر، همیاری و همکاران هم­‌اندیشان و ضمن عرض خیرمقدم به کلیه هنرمندان استانهای فارس، کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، سیستان و بلوچستان، اصفهان، یزد، هرمزگان، کرمان، هرمزگان و خوزستان برای همگان آرزوی موفقیت و بهروزی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم و در این روزها که مردم استان و عموم فرهنگ و هنر دوستان خوشحال و خرسند برای انتخاب بوشهر بعنوان پایتخت کتاب ایران می­‌باشند را به فال نیک می­‌گیرم و امیدوارم شاهد جشنوراه­ی پربار را در کنار آبهای خلیج فارس باشیم. در پایان از همراهی صمیمانه جناب آقای ایوبی معاونت محترم وزیر و ریاست محترم سازمان سینمایی، سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین از همکاران در انجمن سینمای جوانان ایران، به ویژه مدیر عامل محترم جناب آقای سید صادق موسوی تشکر و قدر دانی می نمایم.»

آخرين اخبار
پر بحث ترين
فراخوان سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
آیین‌‎نامه سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
محل كد آمار