گفتگویی با رضا ریشهری

خاک صحنه

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۸ ب.ظ
خاک صحنه   نمایشگاه «خاک صحنه» روایت آدم های بازی نمایش هایی ست که صحنه را غرق در غوغای دیالولگ و حرکت می نماید. رضا ریشهری نژاد با به تصویر کشیدن انعکاس رنگ و نور آدم های نمایش را بر روی صحنه جاودانه می کند . رضا ریشهری نژاد از عکاسان خلاق بوشهر و روایتگر نمایشگاه خاک […]

 

نمایشگاه «خاک صحنه» روایت آدم های بازی نمایش هایی ست که صحنه را غرق در غوغای دیالولگ و حرکت می نماید. رضا ریشهری نژاد با به تصویر کشیدن انعکاس رنگ و نور آدم های نمایش را بر روی صحنه جاودانه می کند .

رضا ریشهری نژاد از عکاسان خلاق بوشهر و روایتگر نمایشگاه خاک صحنه از ثبت عکس هایش می گوید. این نمایشگاه در اردیبهشت ماه در فرهنگسرای بافت تاریخی بوشهر واقع در عمارت دهدشتی برپا بود که با استقبال علاقه مندان بویژه اهالی تئاتر روبرو شد .در ادامه مصاحبه ای در خصوص نمایشگاه با وی انجام شده .

ـ در مورد عکاسی با نور ضعیف در سکوت سالن و پلاتو بگوئید.

عکاسى در سالن مخصوصأ پلاتو و در زمان اجراى نمایش واقعا سخته؛ از نظر تنظیمات نوری در این شرایط باید سرعت عمل و دقت بالایی داشت که با تنظیمات صحیح دوربین و سریع بودن انجام داد. صداى شاتر دوربین در پلاتو موقع اجرا زیاده و آزار دهنده است براى بازیگر و حتى تماشاگرها ، عکاس بیشتر مواقع اصلا متوجه صداى شاتر دروبین نمی شود، چون ذهن درگیر کادر بندى و بازی بازیگران هست.

ـ این اولین نمایشگاه شماست ، چه حسی دارید ؟

خوشحالم . ازاین خوشحالم که توانسته ام در عکاسى تئاتر که دغدغه ام بوده و هنوز هم هست قدمی بردارم البته با کمک بعضى از دوستان. زمان افتتاح نمایشگاه حس این که به هدفم  رسیدم و تلاش هایم بی تأثیر نبوده منو هدفمندتر کرد برای ادامه و انجام کارهای بهتر و بزرگ تر در آینده ؛این نمایشگاه برام یه تجربه عالى بود.

ـ به نظر شما چگونه می توان از هنرمندان حمایت کرد ؟

به نظر من همه جوره می توان از هنرمندان حمایت کرد. مثلا یه نمونه بارز آن ، خریدن آثار و کمک به برگزاری نمایشگاه ها هست که در واقع کوچک ترین کار است ولى همین کار معمولى توى استان کم صورت می گیرد و مهترین کار بیمه کردن هنرمندان و راه اندازى صندوق حمایت ا ز هنرمندان استان هست که  این حمایت فقط و فقط با همت مسئولین می تواند اجرایى شود.

ـ در آخر هرچه دل تنگت می خواهد بگو .

دلتنگى ها و حرفها زیاد است. موانع زیاد بود و الان خوشبختانه خیلى کمتر شده و فقط باکمى دوستى می­توانیم موانع ها رو از سر راه برداشت. و اینکه فقط با هم خوب باشیم.

در آخر یه تشکر ویژه از خانواده ام دارم و از دوستانى که همه جوره منو حمایت کردن تا به هدفم برسم. استاد محسن کیانپور، استاد فرید میرشکار، استاد حاج عبدالرحمان برزگر، اقاى حسین حیدرپور، آقاى  فرزاد گیتى زاده، آقاى مهدى جهان افروزیان، آقاى رضا جعفرى،آقاى آریو انصارى و بچه هاى دفتر فرهنگسراى بافت و سرکار خانم ندا کلبعلى

 

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
آیین‌‎نامه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
جدول کلاس های انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در فصل تابستان
محل كد آمار