کتابخانه سینما و ادبیات در انجمن به نام احمد آرام افتتاح شد

تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۸ ق.ظ
کتابخانه سینما و ادبیات در انجمن به نام احمد آرام افتتاح شد در آئین این افتتاح که با حضور جمعی از هنرمندان سینما و نویسندگان بوشهر در مورخ ۱۰/۸/۹۶ برگزار شد، ابتدا احمد آرام از تابلو کتابخانه که به نام ایشان نامگذاری شده بود، پرده برداری کرد. سپس دکتر حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از سالن کتابخانه را افتتاح نمود. عبدالرحمن برزگر مدیر […]

در آئین این افتتاح که با حضور جمعی از هنرمندان سینما و نویسندگان بوشهر در مورخ ۱۰/۸/۹۶ برگزار شد، ابتدا احمد آرام از تابلو کتابخانه که به نام ایشان نامگذاری شده بود، پرده برداری کرد. سپس دکتر حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از سالن کتابخانه را افتتاح نمود.

عبدالرحمن برزگر مدیر انجمن سینمای استان بوشهر ضمن خوش آمدگویی طی سخنانی گفت: توفیق در سینما و یا بطور کلی در فرهنگ و هنر صرفا تولید چند فیلم و برگزاری جشنواره در طول سال نیست، بلکه ایجاد و تحکیم زیر ساخت های فرهنگی و مهم تر از آن تحقق آرامش و ثبات شخصیتی جامعه است و در این ره آورد این هنرمند است که با مواجه با جامعه در پی پرسشگری و تلطیف روابط و رسیدن به جامعه ای ایدال است. وی تصریح کرد که مدت های مدیدی گذشته است و بنا به دلایلی چنین زیر ساخت هایی که لازمه فرهنگ استان است محروم بوده ایم پس بر همگان وظیفه است که با کمک به ایجاد زیر ساخت های فرهنگی نیازهای جامعه را برطرف نماییم. برزگر خاطر نشان کرد که فکر ایجاد این کتابخانه در پی انتخاب بوشهر بعنوان پایتخت کتاب در سینمای جوان شکل گرفت که جا دارد از سرکار خانم ماحوزی به خاطر فعالیت در عرصه کتاب تشکر نمایم. از این رو  با فراخوان نذر کتاب بصورت تراکت و  اعلام در فضای مجازی حدود ۲ هزار جلد کتاب با عناوین مختلف به انجمن رسید.

از اهداء کتابخانه شخصی تا کمک به خرید کتاب وی در پایان سخنانش گفت: اصلا متعجب نشدم از استقبال نذر کتاب، چون جنس مردم بوشهر رو می شناسم، فقط افسوس خوردم که چرا امکاناتی وجود ندارد تا از این ظرفیت بیشتر استفاده نماییم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر طی سخنانی جایگاه کتاب و کتابخانه را تشریح نمود و چگونگی انتخاب بوشهر بعنوان پایتخت کتاب را با حاضرین در میان گذاشت، دکتر ماحوزی از فضای جدید انجمن ابراز خرسندی کرد و گفت: قرار گرفتن در چنین محافل هنری روح هر آدمی را سیقل می دهد و امروز بسیار خوشوقت هستم که کتابخانه را به نام استاد احمد آرام افتتاح می نماییم.

احمد آرام نیز طی سخنانی از دست اندرکاران این برنامه تشکر کرد و گفت: کتاب جوهره ی هر آدمی است که با آن می تواند به رفیع ترین جایگاه دست پیدا کند. وی در بخشی دیگر از صحبت هایش گفت: بسیار غافل گیر شدم از درج نامم بر روی کتابخانه و از این بابت تمام سعی ام را می کنم که بیش از پیش در خدمت هنرمندان اجمن سینمای جوانان باشم.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
آیین‌‎نامه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
جدول کلاس های انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در فصل تابستان
محل كد آمار