برگزاری نشست با معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در انجمن سینمای جوانان استان بوشهر

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۵ ق.ظ
برگزاری نشست با معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در انجمن سینمای جوانان استان بوشهر این جلسه با حضور محسن جوادی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی، غیاسی ندوشن مدیرکل امور استان های وزارت ارشاد، علی اصغر سیدآبادی مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخانه، مجید غلامی جلیسه مدیرعامل موسسه خانه کتاب ایران، مصطفی جوادی رییس ارشاد اسلامی کاشان و خانم حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان […]

این جلسه با حضور محسن جوادی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی، غیاسی ندوشن مدیرکل امور استان های وزارت ارشاد، علی اصغر سیدآبادی مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخانه، مجید غلامی جلیسه مدیرعامل موسسه خانه کتاب ایران، مصطفی جوادی رییس ارشاد اسلامی کاشان و خانم حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و به همراه جمعی از نویسندگان و سینما گران در کتابخانه سینمای جوان بوشهر در حاشیه برگزاری برنامه های پایتخت کتاب ایران برگزار شد.

در این نشست صمیمی عبدالرحمن برزگر مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر ضمن خیر مقدم گفت: این جمع تنها چند سطر از کتاب بی بدیل پایتخت کتاب ایران است. بی شک برای فراهم آوری و دریافت عنوان پایتخت کتاب تلاش های فراوانی شده است که از این بابت از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار سپاسگزاریم وی در ادامه گفت: برای ترویج کتابخوانی در حوزه سینما نیاز به زیر ساخت است که خوشبختانه در طرح نذر کتاب شاهد راه اندازی این کتابخانه با نام نویسنده برجسته احمد آرام شدیم. برزگر با اشاره به سخنان آقای جوادی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد پیرامون تمرکز زدایی از فعالیت‌های فرهنگی گفت: بوشهر شهر ادبیات داستانی ایران است و بی شک با داشتن پیشینه ای بسیار گرانبهاء همچون صادق چوبک، منیرو روانی پور، رسول پرویزی، منوچهر آتشی، احمد آرام، ایرج صفدری و… می بایست نگاهی ویژه به استان بوشهر داشت.  برزگر در پایان سخنانش با اشاره به برخی از مشکلات دست به گریبان ناشرین و نویسندگان درخواست کارت الکترونیکی و حمایت مالی جهت انتشار کتاب و همچنین تجهیز کتابخانه تخصصی سینما را خواستار شد.

در بخشی دیگر از این جلسه علی اصغر سیدآبادی مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخانه وزارت ارشاد طی سخنانی رویکرد جدید وزارت خانه را تشریح کرد و گفت به یقین پیشنهادات هنرمندان و نویسندگان این جمع را بررسی خواهم کرد و بر روی جشنواره بین المللی در بوشهر طرح و برنامه ریزی خواهیم نمود. وی افزود درخواست کتاب تخصصی حوزه سینما را هم که آقای برزگر گفتند انجام خواهد شد. مجید غلامی جلیسه مدیرعامل موسسه خانه کتاب ایران نیز درباره حمایت از فیلمسازان گفت این قول را می دهم که مبلغ ۱۰ میلیون تومان برای فیلم داستانی و ۲۰ میلیون تومان برای فیلم مستند با موضوع کتاب در اختیار انجمن سینمای جوانان استان بوشهر قرار دهم که در این رابطه آقای برزگر پیگیری لازم را با ما داشته باشند. غیاسی ندوشن مدیرکل امور استان های وزارت ارشاد نیز با تاکید بر تجهیز کتابخانه انجمن گفت: ۲۰ میلیون تومان کتاب در برنامه قرار خواهیم داد که لطفا پیگیری از طریق سینمای جوان و ارشاد اسلامی استان بوشهر نمایید.

محسن جوادی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی ضمن ابراز خرسندی از این نشست گفت: بسیار خوشحالم که در انجمن سینمای جوانی هستم که به مقوله کتاب اهمیت می دهد و به شما قول می دهم که از این حرکت پسندیده را حمایت جدی نمایم و به نظر جناب وزیر برسانم. خانم ماحوزی در خصوص انتخاب بوشهرپایتخت کتاب سخنانی ایراد کرد و اشاره به موافقت استاندار بوشهر با موزه سینما و شهرک سینمایی داشت. مصطفی جوادی رییس ارشاد اسلامی کاشان با خواندن قطعه شعری از خودش عنوان پایتخت کتاب را به مردم بوشهر تبریک گفت. در این جلسه دکتر آناهیتا مظفری. علیرضا مظفری.احمد آرام.عبدالکریم نیسنی. محمد لطفی.صادق سعیدی.حسین مظفری.آریو انصاری و شاهین بختیاری آزاد با طرح مباحث فرهنگی نیازهای امروز جامعه فرهنگی بوشهر را برشمردند و پیشنهاد هایی را به حاضرین ارائه دادند.

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
آیین‌‎نامه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
جدول کلاس های انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در فصل تابستان
محل كد آمار