نتایج سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بوشهر و اهمیت نقش سینمای جوان

تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۸ ب.ظ
نتایج سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بوشهر و اهمیت نقش سینمای جوان عبدالرحمن برزگر مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر گفت: انجمن سینمای جوان توانست در یک جریان منظم و با در نظر گرفتن الویت ها و نیاز سنجی این حوزه، توانست نقش پذیری خود را در همگامی و همراهی با مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد ایفا نماید. برزگر با […]

عبدالرحمن برزگر مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر گفت: انجمن سینمای جوان توانست در یک جریان منظم و با در نظر گرفتن الویت ها و نیاز سنجی این حوزه، توانست نقش پذیری خود را در همگامی و همراهی با مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد ایفا نماید. برزگر با اشاره به تفاهم امضاء شده فی مابین استانداری بوشهر و وزیر فرهنگ و مهم خواندن این رویداد، افزود تا کنون چنین تفاهم نامه ای فرهنگی در بوشهر به امضاء نرسیده است که در تنظیم متن آن نقطه نظرات کارشناسی و الویت ها به لحاظ حساسیت موجود و همچنین جبران کمبودها دقت زیادی شد که برای توسعه فرهنگی هنری متوازن استان، مقرر شده طی ۳ سال و با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان بصورت مشارکتی اجرایی شود.

جزییات تفاهم نامه وزارت ارشاد و استانداری در حوزه سینمای کوتاه

برزگر اضافه کرد: در حوزه سینمایی، سمعی و بصری نیز شامل حمایت از تولید فیلم کوتاه داستانی و مستند شامل ۲۸ فیلم ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال، برگزاری دوره‌های آموزشی استاد محور یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، کمک به تبدیل سالن مجتمع‌های فرهنگی عسلویه و دشتی به سالن سینما و استقرار سینما سیار در دشتستان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و حمایت از ایجاد پاتوق فیلم، راه اندازی و فعالیت خانه مستند، ستاد صیانت و اکران فیلم های هنری و تجربی استان پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار در این تفاهم نامه گنجانده شده است.

وی افزود: از دیگر حمایت های این تفاهم نامه در حوزه سینمایی، سمعی و بصری کمک به تامین محل استقرار دفتر انجمن سینمای جوان تنگستان به میزان ۲ میلیارد ریال، برگزاری همزمان جشنواره فیلم فجر و جشنواره های بین المللی مستند (سینما حقیقت)، کوتاه، کودک و نوجوان و هفته فیلم و عکس استان ۱۰ میلیارد ریال، بهره‌برداری یکی از عمارت تاریخی رشیدی برای ایجاد موزه سینمای بوشهر یک میلیارد ریال و کمک به راه‌اندازی و فعالیت نمایندگی انجمن سینمای جوان در شهرهای دشتی، خورموج و گناوه یک میلیارد و ۵۰۰ ریال است.

عبدالرحمن برزگر ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه موارد زیادی در حوزه های حمایت از خرید آثار هنرمندان. برگزاری نمایشگاه های کتاب. تکمیل فرهنگسرا و مجتمع های هنری. افزایش سهم اعتبارات وزارتخانه.نکوداشت مفاخر و برنامه های هنری. احداث گالری در شهرستان ها گنجانده شده که باعث رونق بخشی فرهنگی در استان بوشهر خواهد شد.

وی یادآورشد: زمان اجرای این تفاهم نامه از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان اسنفد ۱۳۹۹ به مدت سه سال است.

ديدگاه بسته شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
آیین‌‎نامه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
جدول کلاس های انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در فصل تابستان
محل كد آمار