رونمایی از تولیدات سینمای جوان در بوشهر با حضور اعضاء شورای شهر

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۲ ق.ظ
رونمایی از تولیدات سینمای جوان در بوشهر با حضور اعضاء شورای شهر     انجمن سینمای جوانان استان بوشهر  با دعوت از اعضا شورای شهر بوشهر فیلم ” گوش ماهی ” ساخته علی کارگر و دوبله  انیمیشن ” پیرمرد و دریا ” از تولیدات استدیو صدای بخشو را رو نمایی کرد. در این آئین پس از نمایش فیلم ها، اکبر توسلی از اعضا شورای شهر با تشکر […]

 

 

انجمن سینمای جوانان استان بوشهر  با دعوت از اعضا شورای شهر بوشهر فیلم ” گوش ماهی ” ساخته علی کارگر و دوبله  انیمیشن ” پیرمرد و دریا ” از تولیدات استدیو صدای بخشو را رو نمایی کرد.

در این آئین پس از نمایش فیلم ها، اکبر توسلی از اعضا شورای شهر با تشکر از دعوت انجمن سینمای جوان و ابراز خرسندی از شرکت در این جلسه یاد آور شد که در سال پیش رو شورای شهر با تخصیص اعتبار برای ساخت سالن اجتماعات  در شهر بوشهر اقدام نموده است که این سالن با اهداف فرهنگی ساخته می شود و با ظرفیت هایی ایجاد شده برای کل استان بوشهر مفید خواهد بود. وی در ادامه گفت: انجمن سینمای جوان بوشهر از مجموعه های فعال فرهنگی در شهر بوشهر است که در سال های اخیر فعالیت های درخور توجهی در جهت ارتقا سطح فرهنگی جامعه انجام داده که باید مورد حمایت قرار گیرد. ایشان با استقبال از حمایت در تولید فیلم و آموزش های فرهنگی در این انجمن قول مساعدت در این زمینه را داد.

در ادامه عبدالرحمن برزگر مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر ضمن خوش آمدگویی به اعضا شورای شهر و هنرمندان از ضرورت حمایت از سینمای کوتاه در بوشهر گفت: ضرورت فعالیت های فرهنگی جهت برون رفت از چالش های اجتماع شهری یکی از مهمترین اولویت های هر جامعه است. وی به تجربه حضور انجمن در کانون اصلاح و تربیت اشاره کرد و افزود:

آن روز که با تنی چند از اعضاء انجمن به کانون اصلاح تربیت بوشهر، سری زدیم و افطار را با کودکان و نوجوانان دربند صرف کردیم، به این نکته بیشتر پی بردم که همه­ خطاها و کم­ کاری­های فرهنگی در بوشهر به گردن منِ هنرمند است… باور کنید!  تازه بچه های دربند بخشی از جامعه است که توان رهایی ندارند و می بایست به هر نحو محکومیت خود را در زندان سپری کنند. چه غم انگیز است این قصه …

برزگر خواسته های فرهنگی خود را خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر چنین بیان کرد:

ـ می خواهیم برای عصبانی نشدن مردم پشت چراغ قرمز فکر کنیم! و از آسیب های اجتماعی بکاهیم.

ـ می خواهیم برای معماری شهر بوشهر و ثبت و ضبط آن در حافظه تاریخی جهان فیلم بسازیم.

ـ می خواهیم برای ساحل نشینان بندر بوشهر و بازنمایی هویت تاریخی، آیینی، افسانه ای و باورها فیلم بسازیم.

ـ می خواهیم برای روز بوشهر رویکرد جدیدی را معرفی کنیم تا از تکرار رها شویم.

گفتنی است، فیلم کوتاه “گوش ماهی” جدیدترین تولید انجمن سینمای جوان دفتر بوشهر است که با نگاهی شاعرانه و لطیف معضل کم آبی و خشک شدن آب های سطحی را گوش زد می کند. و نیز انیمیشن ” پیرمرد و دریا ” ساخته کارگردان روس الکساندر پتروف، اقتباسی است از شاهکار ادبیات داستانی قرن بیستم، رمان ” پیرمرد و دریا ” نوشته ارنست همینگوی، این انیمیشن اسکار بهترین انیمیشن سال ۲۰۰۰ را نیز کسب کرده است. در پایان اعضا شورای اسلامی شهر بوشهر با سبدی گل از عوامل تولید فیلم کوتاه “گوش ماهی” تقدیر بعمل آورد. در این نشست، اکبر توسلی.ندا عبدالله زاده. مهرزاد آسایش و پویا دولابی از اعضاء شورای شهر در این شرکت کردند.

 

 

 

 

ديدگاه بسته شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
آیین‌‎نامه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
جدول کلاس های انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در فصل تابستان
محل كد آمار