کارگاه مستند سازی با حضور مهرداد اسکویی

تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۰ ق.ظ
کارگاه مستند سازی با حضور مهرداد اسکویی     کارگاه دو ‌روزه مهرداد اسکویی از مستندسازان برجسته کشور به میزبانی انجمن سینمای جوانان استان بوشهر برگزار شد. اسکویی با سرفصل های: انتخاب موضوع، نوشتن خلاصه طرح، چگونه گفتگو کنیم، زیباشناسی صدا و تصویر، ایده های پیچینگ در این کارگاه به بحث با فیلمسازان پرداخت. در این کارگاه با تمرکز بر نحوه نوشتن […]

 

 

کارگاه دو ‌روزه مهرداد اسکویی از مستندسازان برجسته کشور به میزبانی انجمن سینمای جوانان استان بوشهر برگزار شد.

اسکویی با سرفصل های: انتخاب موضوع، نوشتن خلاصه طرح، چگونه گفتگو کنیم، زیباشناسی صدا و تصویر، ایده های پیچینگ در این کارگاه به بحث با فیلمسازان پرداخت.

در این کارگاه با تمرکز بر نحوه نوشتن لاگ لاین و تقسیم فیلمسازان در گروه های ۴ نفره، به شکل عملی با قواعد و شیوه های لاگ لاین نویسی آشنا شدند. همچنین با طرح تفاوت های ایده با لاگ لاین و انواع حمایت کننده های مالی، روش های کسب سرمایه برای آثار مستند مورد بررسی قرار گرفت و با نمایش نمونه های موفق فیلم های مستند سینمای روز دنیا در زمینه کارگردانی صحبت کردند.

شایان ذکر است مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز در روز پایانی کارگاه حضور یافت و با ابراز خرسندی از تشکیل این کارگاه و تشکر از انجمن سینمای جوان، از فعال بودن این مرکز فرهنگی قدردانی کرد. در پایان از بین گروه های فیلمساز به بهترین لاگ لاین نوشته شده هدایایی تعلق گرفت.

این کارگاه در روزهای ۱۶ و ۱۷ مهرماه با حضور ۳۰ فیلمساز از نقاط مختلف استان بوشهر در کتابخانه استاد احمد آرام انجمن سینمای جوانان استان بوشهر برگزار گردید. انجمن سینمای جوانان استان بوشهر برنامه های آموزشی بلند مدتی با حضور سایر اساتید مطرح کشوری       نیز در نظر دارد.
مهرداد اسکویی متولد ۱۳۴۸ در تهران است. وی فارغ التحصیل رشته کارگردانی سینما در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر و در زمینه فیلمبرداری، کارگردانی، تحقیق و عکاسی فعالیت‌های مختلفی داشته است. او در سال ۲۰۱۰ موفق به کسب عنوان چهره فرهنگی سال جهان از سوی نهاد فرهنگی «پرنس کلاوس» هلند شد، و در سال ۲۰۱۶ عنوان بهترین فیلمساز مستند سال ۲۰۱۶ جهان از جشنواره (تروفالس) آمریکا را از آن خود کرد. در سال ۱۳۸۹ انجمن مستندسازان سینمای ایران جایزه بزرگداشت خود را در جشن خانه سینما، به پاس یک عمر فعالیت مستندسازی به مهرداد اسکویی اهدا کرد. وی تاکنون بیش از ۱۵ فیلم کارگردانی کرده و  بیش از ۴۳۰ حضور ملی و بین‌المللی و کسب بیش از ۱۰۰ جایزه معتبر یکی از شخصیت‌های برجسته مستندسازی ایران محسوب می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

ديدگاه بسته شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
آیین‌‎نامه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
جدول کلاس های انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در فصل تابستان
محل كد آمار