گردهمایی فعالین عرصه انیمیشن در بوشهر

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲ ب.ظ
گردهمایی فعالین عرصه انیمیشن در بوشهر گردهمایی فعالین عرصه انیمیشن در بوشهر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر با دعوت از فیلمسازان، طراحان و انیماتورهای فعال در بوشهر راه های توانمندسازی در تولید انیمیشن را بررسی کردند. این مراسم که با حضور خانم دکتر کرمپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانم دکتر عالی نسب مدیر کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان […]

گردهمایی فعالین عرصه انیمیشن در بوشهر
انجمن سینمای جوانان استان بوشهر با دعوت از فیلمسازان، طراحان و انیماتورهای فعال در بوشهر راه های توانمندسازی در تولید انیمیشن را بررسی کردند.
این مراسم که با حضور خانم دکتر کرمپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانم دکتر عالی نسب مدیر کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان بوشهر و اتابک زندویان معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه بود با بخشی از تولیدات و فعالیت های انجمن در سال ۹۷ آشنا شدند.
در ادامه مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر با پر اهمیت خواندن تولید فیلم های انیمیشن و زیر شاخه های این رشته از ضرورت حمایت از تولیدکنندگان و همچنین ایجاد و گسترش فضای آموزشی در استان گفت.
در ادامه این گردهمایی دنیا کرم زاده و ریحانه زنده بودی از روند جدیدترین فیلم انیمیشن خود که با حمایت انجمن در حال تولید است به شکل تصویری توضیحاتی بیان کردند.
این مراسم با صحبت های تعدادی از فیلمسازان در خصوص مشکلات و نحوه حمایت از تولید انیمیشن ادامه پیدا کرد که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن پاسخ به سوالات از امضا تفاهمنامه با معاونت سینمایی و استانداری بوشهر جهت حمایت از فیلمسازان استان در سال ۹۸ سخن گفت. وی با بیان اینکه آموزش تخصصی این رشته پیش نیاز تولید حرفه ای است، گفت تاسیس مراکز آموزشی را در دستور کار امسال قرارداده ایم.
عبدالرحمن برزگر مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر با ارائه مطالبی در خصوص نخستین جشنواره بین المللی آنلاین پویانمایی و جلوه های ویژه بصری با عنوان «انیمیشن ایران – بوشهر» گفت: این جشنواره در اسفندماه امسال و با حمایت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر و به دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزار می شود که تا کنون ۲۰ کشور در این جشنواره آثاری را ارسال کرده اند.
در پایان این مراسم دو تابلو خوشنویسی از آثار اساتید برجسته خط استان بوشهر به رسم یادبود به دکتر کرمپور و دکتر عالی نسب اهدا گردید.

ديدگاه بسته شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
آیین‌‎نامه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
جدول کلاس های انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در فصل تابستان
محل كد آمار