هیئت داوران جشنواره ملی عکس بوشهر توریسم معرفی شدند

تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ | ۲۰:۳۲ ب.ظ
هیئت داوران جشنواره ملی عکس بوشهر توریسم معرفی شدند   بزرگترین رویداد عکاسی استان بوشهر را مهرداد اسکویی ، جاسم غضبان پور و محمد فاطمی به عنوان هیئت داوران «اولین جشنواره ملی عکس بوشهر توریسم » داوری می کنند. دبیر اجرایی اولین جشنواره ملی عکس بوشهر توریسم با اعلام این خبر گفت : ۱۲۶۰ قطعه عکس از ۸۰ عکاس از شهرهای مختلف کشور آثار […]

 

بزرگترین رویداد عکاسی استان بوشهر را مهرداد اسکویی ، جاسم غضبان پور و محمد فاطمی به عنوان هیئت داوران «اولین جشنواره ملی عکس بوشهر توریسم » داوری می کنند.

دبیر اجرایی اولین جشنواره ملی عکس بوشهر توریسم با اعلام این خبر گفت : ۱۲۶۰ قطعه عکس از ۸۰ عکاس از شهرهای مختلف کشور آثار خود را به این جشنواره ارسال کردند. عبدالرحمن برزگر در ادامه بیان کرد : در اردوی ملی این جشنواره، ۱۰ عکاس ملی به همراه ۴۰ عکاس استانی طی سه روز اردو در مناطق عمده توریستی و گردشگری از شمال تا جنوب استان را عکاسی کردند.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر درخصوص بزرگترین رویداد عکاسی استان تصریح کرد: انجمن سینمای جوانان استان بوشهر با همکاری دبیرخانه دائمی بوشهر توریسم این رویداد با هدف معرفی میراث فرهنگی هویت تاریخی و گردشگری استان در سطح ملی و بین‌المللی. معرفی بسترهای مناسب برای جلب سرمایه گذار در حوزه گردشگری استان بوشهر. ثبت فضای گردشگری و خدمات برای جذب مخا طبان، گردشگران و علاقمندان به فرهنگ و هنر و تمدن از ایران و سراسر دنیا. باز تولید اشتغال فرهنگی و گردشگری به صورت مستقیم و غیرمستقیم در منطقه. تقویت و مستندنگاری شهری و روستایی از طریق تولید محتوا. نقش پذیری استان بوشهر به عنوان شاهراه دریایی ابریشم. شناخت ظرفیت ها و چالش های توریسم در استان. جلب مشارکت بخش خصوصی و فعال سازی بخش دولتی در حوزه گردشگری و معرفی و مستندسازی دره باستانی لیر واقع در بندر سیراف و همچنین کوه نمک جاشک برگزار می‌شود.

این جشنواره در دو بخش ملی و استانی با برگزاری نمایشگاه و مراسم اختتامیه در ۲۷ آذرماه برگزیدگان خود را اعلام خواهد کرد.

 

مهرداد اسکویی (زاده ۱۳۴۸ در تهران)، فیلم‌ساز،تهیه‌کننده، پژوهشگر و عکاس ایرانی و فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما است که اغلب آثار وی در جشنواره‌های معتبر ملی و بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته و جوایز متعددی را کسب کرده‌است.
وی در سال ۲۰۱۰ موفق به کسب عنوان چهره فرهنگی سال جهان از سوی نهاد فرهنگی «پرنس کلاوس» هلند شد. اسکویی عنوان بهترین فیلمساز مستند سال ۲۰۱۶ جهان از جشنواره (تروفالس) آمریکا را از آن خود کرد. در سال ۱۳۸۹ انجمن مستندسازان سینمای ایران جایزه بزرگداشت خود را در جشن خانه سینما، به پاس یک عمر فعالیت مستندسازی به وی اهدا کرد. در سال ۲۰۱۳ فیلم مستند «آخرین روزهای زمستان» از ساخته‌های او بر پرده سینماهای فرانسه اکران شد. او همچنین در سال ۸۹ با همکاری پژوهشگرانی از رشته‌های گوناگون، مرکز میراث تصویری ایران را که متمرکز بر پژوهش روی عکس و کارت پستال‌های تاریخ ایران می‌باشد را بنیان گذاشت.  او از سال ۱۳۷۵ پروژه عکاسی از چهره‌های مفاخر فرهنگ و هنر معاصر ایران را جزو برنامه‌های ثابت خود قرار داده‌است. اسکویی در بیش از صدو سی جشنواره معتبر ملی و بین‌المللی عضو گروه داوری بوده‌است. او همچنین به عنوان سفیر فرهنگی بخش انسان دوستانه سازمان ملل متحد (UCHA) فعالیت می‌کند.

 

جاسم غضبان‌پور از سال ۱۳۵۵ کار خود را با عکاسی مستند اجتماعی شروع و از همان ابتدا تلاش در ثبت اوضاع و احوال مردم زادگاهش کرد. او فعالیت خود را با عکاسی از وقایع انقلاب اسلامی ادامه داد. بعدها با شروع حمله عراق به ایران عکاسی از جنگ را آغاز کرد و تا پایان جنگ به عنوان عکاس در جبهه‌ها فعالانه حاضر بود.
عکاسی از خرمشهر بعد از بازپس‌گیری آن از نیروهای بعثی عراقی و عکاسی از تهران و وقایع مربوط به دوره موشک‌باران (سال ۱۳۶۷) را می‌توان به عنوان فعالیت‌های شاخص او در دهه ۱۳۶۰ شمسی دانست.
پس از اتمام جنگ به عکاسی از وجوه فرهنگی و هنری ایران در تمام ابعاد ممکن پرداخت و جلوه‌ای نوین از ایران را در آثار خود به نمایش گذاشت. وی تا امروز علاوه بر چاپ چندین جلد کتاب در زمینه جنگ، قریب به چهل جلد کتاب در زمینه ایران‌شناسی دارد.

سید محمد فاطمی
عکاس ، تصویربردار و مدرس عکاسی
کارشناسی هنرهای نمایشی
آغاز فعالیت در باشگاه رادیویی و تلویزیونی جوان در سال ۱۳۸۱
عضو انجمن سینمای جوان بوشهر
عضو انجمن عکاسان ایران
عکاس خبرگزاری فارس در استان بوشهر
موسس گروه عکاسان سپید
حضور مستمر و کسب مقام از جشنواره های ملی و بین المللی عکاسی

ديدگاه بسته شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
آیین‌‎نامه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
جدول کلاس های انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در فصل تابستان
محل كد آمار